Bitch on bitchille susi
19.04.2010 5 kommenttia
Aikamoista touhua mimmeillä. Mun exä Julia (yks lukuisista existäni siis;).ja Eerikin nyksä Jenna oli bilettämäs viikonloppuna. Exäni pihtaa yksiä Testoksen avaimia ”ne on hukassa”. Mitä tekee Jenna? Kysyy viattomasti exältäni meidän avaimia, koska oli tulossa Testokseen yöksi ja Eerikki ei vastannut luuriin.
Kas kummaa, kun Julialta löytyi ne avaimet sen nipusta ja muija antoi ne Jennalle!!! Loistavaa toimintaa Jenna. Saat nyt kahdet itkuraivarit anteeksi, ku olit noin ovela kettu. Ura CSI:ssa odottaa! Humalatila koitui exäni kohtaloksi. mahtaa sitä olla harmittanut, kun takus tehneensä karhunpalveluksen… Siitäs sai lorde. Eikä saakinä avaimia takas. Kadoksissa… I dont think so!
Nää kuviot on kyl joskus pikkasen sikkejä. Meitin exät ja nyxät bilettelee keskenään ja ilmeisesti vielä aika usein. Mut täytyy myöntää kans et oli Jennalta aika nerokas veto toi avainjuttu. 😀
Yäääh, koskahan meikäpoika pääsis takas elävien kirjoihin. Oon kyl niin nuupahtanu näiden koulujuttujen ja töiden alle. .____. On meinaa yks isompi projekti koulun puolesta, johon menee ihan helvetisti aikaa… mut saapa vitusti pisteitäkin. Jeppistä ja sit takas koodin pariin. ->
Niinpä! Kelle tässä uskaltaa enää mitään puhua, ku mimmit vaan hengaa selän takana… 😉
Sano koodille moi! Mä käppään vielä Teeriksen kautta himaan. Käydään läpi golfin sääntöjä ja mä leikin taas lapsista kiinnostunutta parasta ystävää… 😉 😉
Aika hyvin Jennalta tosiaan! Ja hienoo sulta P-man et oot taas alkanu kirjottelee 🙂
Kyl tää tästä ny taas, ku kuula on kunnossa. Mtn en myönnä mut se Seijan kans terapiassa laahaaminen on tehny hyvää Väistämättä sit tulee kelattua kaikkea… Tosin viime kerrlla hiukka pelästyin omii ajatuksiani, kun hetken murto-osan kaipasin Taka-Huhtiin kotiin. Miettikääs, kohta menny vuos, ku muutin tänne, ja ensin pois Huhdista.
Muistatteko ku asuin Omenahotellissa? Ei tsiisus niitä aikoja. Oon varmaan ainoo ihminen, joka on salakuljettanut Omppuun oman matkagrillin väittäen sitä papukaijahäkiks. 😉 Ja sit saanut porttarin sisällä grillauksen vuoks….
Pitäiskö ottaa källliviikot Yontelle uudestaan Erkka? Onko se menos itään tänä kesänä?